Liga I, sezonul 2014-2015, programul complet

logo_lpf

Campionatul României la fotbal, Liga I, sezonul 2014-2015, programul complet:

Etapa I

 

25.07 Concordia Chiajna – Astra Giurgiu
25.07 CS U Craiova – Pandurii Tg. Jiu
26.07 ASA Târgu Mureş – U Cluj
26.07 Rapid Bucureşti – Steaua București
27.07 FC Botoşani – Gaz Metan Mediaș
27.07 CFR Cluj – Ceahlăul Piatra-Neamț
27.07 FC Braşov – Petrolul Ploiești
28.07 CSMS Iaşi – Viitorul Voluntari
28.07 Dinamo București – Oţelul Galați

 

Etapa a II-a

 

01.08 Ceahlăul Piatra-Neamț – ASA Târgu Mureş
01.08 Viitorul Voluntari – Rapid Bucureşti
02.08 Oţelul Galați – Concordia Chiajna
02.08 Steaua București – CS U Craiova
03.08 Petrolul Ploiești – FC Botoşani
03.08 Astra Giurgiu – FC Braşov
03.08 Pandurii Tg. Jiu – CFR Cluj
04.08 Gaz Metan Mediaș – CSMS Iaşi
04.08 U Cluj – Dinamo București

 

Etapa a III-a

 

08.08 CS U Craiova – Viitorul Voluntari
08.08 Rapid Bucureşti – Gaz Metan Mediaș
09.08 Pandurii Tg. Jiu – Ceahlăul Piatra-Neamț
09.08 Dinamo București – ASA Târgu Mureş
10.08 FC Botoşani – Astra Giurgiu
10.08 CSMS Iaşi – Petrolul Ploiești
10.08 CFR Cluj – Steaua București
11.08 Concordia Chiajna – U Cluj
11.08 FC Braşov – Oţelul Galați

 

Etapa a IV-a

 

14.08 Steaua București – Pandurii Tg. Jiu
14.08 U Cluj – FC Braşov
14.08 Oţelul Galați – FC Botoşani
14.08 Gaz Metan Mediaș – CS U Craiova
14.08 Ceahlăul Piatra-Neamț – Dinamo București
14.08 Astra Giurgiu – CSMS Iaşi
14.08 Petrolul Ploiești – Rapid Bucureşti
14.08 Viitorul Voluntari – CFR Cluj
14.08 ASA Târgu Mureş – Concordia Chiajna

 

Etapa a V-a

 

23.08 Steaua București – Ceahlăul Piatra-Neamț
23.08 Pandurii Tg. Jiu – Viitorul Voluntari
23.08 Rapid Bucureşti – Astra Giurgiu
23.08 CFR Cluj – Gaz Metan Mediaș
23.08 FC Braşov – ASA Târgu Mureş
23.08 Concordia Chiajna – Dinamo București
23.08 CSMS Iaşi – Oţelul Galați
23.08 FC Botoşani – U Cluj
23.08 CS U Craiova – Petrolul Ploiești

 

Etapa a VI-a

 

30.08 U Cluj – CSMS Iaşi
30.08 Oţelul Galați – Rapid Bucureşti
30.08 Dinamo București – FC Braşov
30.08 Gaz Metan Mediaș – Pandurii Tg. Jiu
30.08 Ceahlăul Piatra-Neamț – Concordia Chiajna
30.08 Astra Giurgiu – CS U Craiova
30.08 Petrolul Ploiești – CFR Cluj
30.08 Viitorul Voluntari – Steaua București
30.08 ASA Târgu Mureş – FC Botoşani

 

Etapa a VII-a

 

13.09 Steaua București – Gaz Metan Mediaș
13.09 Pandurii Tg. Jiu – Petrolul Ploiești
13.09 Rapid Bucureşti – U Cluj
13.09 CFR Cluj – Astra Giurgiu
13.09 FC Braşov – Concordia Chiajna
13.09 CSMS Iaşi – ASA Târgu Mureş
13.09 Viitorul Voluntari – Ceahlăul Piatra-Neamț
13.09 FC Botoşani – Dinamo București
13.09 CS U Craiova – Oţelul Galați

 

Etapa a VIII-a

 

20.09 U Cluj – CS U Craiova
20.09 Oţelul Galați – CFR Cluj
20.09 Dinamo București – CSMS Iaşi
20.09 Gaz Metan Mediaș – Viitorul Voluntari
20.09 Ceahlăul Piatra-Neamț – FC Braşov
20.09 Astra Giurgiu – Pandurii Tg. Jiu
20.09 Petrolul Ploiești – Steaua București
20.09 Concordia Chiajna – FC Botoşani
20.09 ASA Târgu Mureş – Rapid Bucureşti

 

Etapa a IX-a

 

27.09 Steaua București – Astra Giurgiu
27.09 Pandurii Tg. Jiu – Oţelul Galați
27.09 Rapid Bucureşti – Dinamo București
27.09 CFR Cluj – U Cluj
27.09 Gaz Metan Mediaș – Ceahlăul Piatra-Neamț
27.09 CSMS Iaşi – Concordia Chiajna
27.09 Viitorul Voluntari – Petrolul Ploiești
27.09 FC Botoşani – FC Braşov
27.09 CS U Craiova – ASA Târgu Mureş

 

Etapa a X-a

 

04.10 U Cluj – Pandurii Tg. Jiu
04.10 Oţelul Galați – Steaua București
04.10 Dinamo București – CS U Craiova
04.10 FC Braşov – CSMS Iaşi
04.10 Ceahlăul Piatra-Neamț – FC Botoşani
04.10 Astra Giurgiu – Viitorul Voluntari
04.10 Petrolul Ploiești – Gaz Metan Mediaș
04.10 Concordia Chiajna – Rapid Bucureşti
04.10 ASA Târgu Mureş – CFR Cluj

 

 

Etapa a XI-a

 

18.10 Steaua București – U Cluj
18.10 Pandurii Tg. Jiu – ASA Târgu Mureş
18.10 Rapid Bucureşti – FC Braşov
18.10 CFR Cluj – Dinamo București
18.10 Gaz Metan Mediaș – Astra Giurgiu
18.10 Petrolul Ploiești – Ceahlăul Piatra-Neamț
18.10 CSMS Iaşi – FC Botoşani
18.10 Viitorul Voluntari – Oţelul Galați
18.10 CS U Craiova – Concordia Chiajna

 

Etapa a XII-a

 

25.10 U Cluj – Viitorul Voluntari
25.10 Oţelul Galați – Gaz Metan Mediaș
25.10 Dinamo București – Pandurii Tg. Jiu
25.10 FC Braşov – CS U Craiova
25.10 Ceahlăul Piatra-Neamț – CSMS Iaşi
25.10 Astra Giurgiu – Petrolul Ploiești
25.10 Concordia Chiajna – CFR Cluj
25.10 FC Botoşani – Rapid Bucureşti
25.10 ASA Târgu Mureş – Steaua București

 

Etapa a XIII-a

 

01.11 Steaua București – Dinamo București
01.11 Pandurii Tg. Jiu – Concordia Chiajna
01.11 Rapid Bucureşti – CSMS Iaşi
01.11 CFR Cluj – FC Braşov
01.11 Gaz Metan Mediaș – U Cluj
01.11 Astra Giurgiu – Ceahlăul Piatra-Neamț
01.11 Petrolul Ploiești – Oţelul Galați
01.11 Viitorul Voluntari – ASA Târgu Mureş
01.11 CS U Craiova – FC Botoşani

 

Etapa a XIV-a

 

08.11 U Cluj – Petrolul Ploiești
08.11 Oţelul Galați – Astra Giurgiu
08.11 Dinamo București – Viitorul Voluntari
08.11 Rapid Bucureşti – Ceahlăul Piatra-Neamț
08.11 FC Braşov – Pandurii Tg. Jiu
08.11 Concordia Chiajna – Steaua București
08.11 CSMS Iaşi – CS U Craiova
08.11 FC Botoşani – CFR Cluj
08.11 ASA Târgu Mureş – Gaz Metan Mediaș

 

Etapa a XV-a

 

22.11 Steaua București – FC Braşov
22.11 Pandurii Tg. Jiu – FC Botoşani
22.11 CFR Cluj – CSMS Iaşi
22.11 Gaz Metan Mediaș – Dinamo București
22.11 Ceahlăul Piatra-Neamț – Oţelul Galați
22.11 Astra Giurgiu – U Cluj
22.11 Petrolul Ploiești – ASA Târgu Mureş
22.11 Viitorul Voluntari – Concordia Chiajna
22.11 CS U Craiova – Rapid Bucureşti

 

Etapa a XVI-a

 

29.11 U Cluj – Oţelul Galați
29.11 Dinamo București – Petrolul Ploiești
29.11 Rapid Bucureşti – CFR Cluj
29.11 FC Braşov – Viitorul Voluntari
29.11 Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaș
29.11 CSMS Iaşi – Pandurii Tg. Jiu
29.11 FC Botoşani – Steaua București
29.11 ASA Târgu Mureş – Astra Giurgiu
29.11 CS U Craiova – Ceahlăul Piatra-Neamț

 

Etapa a XVII-a

 

06.12 Viitorul Voluntari – FC Botoșani
06.12 Gaz Metan Mediaș – FC Brașov
06.12 Petrolul Ploiești – Concordia Chiajna
06.12 Otelul – ASA Târgu Mures
06.12 Astra Giurgiu – Dinamo București
06.12 Ceahlăul Piatra-Neamț – U Cluj
06.12 Pandurii Tg. Jiu – Rapid București
06.12 Steaua București – CSMS Iași
06.12 CFR Cluj – CS U Craiova

 

Adaugă comentariu

Your email address will not be published. Required fields are marked *